09902090383

09337734689

تهران، خیابان شریعتی، خیابان معلم

resume.webbyme.ir

تلگرام طراحی سایت وب من

09902090383

09127363007

Top

طراحی سایت ریسپانسیو

طراحی سایت ریسپانسیو

طراحی سایت ریسپانسیو

 طراحی سایت  ریسپانسیو یا واکنش گرا به سایتی گفته می شود که با ابعاد و رزولوشن دستگاه های مختلف مانند موبایل، تلبت یا لب تاپ های کوچک سازگاری داشته باشد و کاربران با هر دستگاهی می توانند سایت را مشاهده کنند بدون این که نیاز به تغییر اندازه صفحه نمایش داشته باشد.
با توجه به این که امروزه کاربران از صفحه نمایش های مختلف به خصوص موبایل برای وب گردی و دست یابی به اینترنت استفاده می کنند، واکنشگرا بودن وب سایت موضوع مهمی در امر طراحی سایت شده است. در صورتی که وب سایت شما در موبایل به درستی نمایش داده نشود کاربران بسیاری را از دست می دهید زیرا حدود 50 درصد از کاربران اینترنت از طریق موبایل به وب سایت ها سر می زنند و امور اینترنتی خود را انجام می دهند. بنابر این سایتی می تواند در فضای وب سایت موفق باشد که بتواند به همه کاربران سایت خدمات مناسبی را ارائه دهد و به طور صحیح دیده شود.
تمامی وب سایت هایی که در استودیو طراحی سایت وب وب من طراحی می شوند از این ویژگی برخوردار هستند.

فواید سایت ریسپانسیو

-سازگاری با همه سایزهای نمایشگرهای مختلف مانند موبایل، تبلت و لپ تاپ و . . .
-نمایش مناسب سایت در طیف وسیعی از مرورگر های جدید و قدیمی
-انعطاف پذیری بالا و کارآمد
-مقرون به صرفه بودن (به نسبت طراحی سایت با نسخه موبایل)
-رتبه بهتر و بالاتر در گوگل
-افزایش قدرت سئو سایت
-افزایش بازدیدکنندگان سایت
-محبوبیت بیشتر در بین موتور های جستجو

چگونه متوجه شویم یک سایت ریسپانسیو است؟

می توانید برای تشخیص این موضوع سایت مورد نظر را در کامپیوتر یا لب تاپ باز نمایید و عرض مرورگر را کوچک کنید . یا اگر با مرورگر فایر فاکس مشاهده می کنید از گزینه web developer گزینه responsive design mode را انتخاب نمایید و سایز های مورد نظر را تست کنید اگر اندازه و چیدمان اجزاء مطابق با تغییر عرض تغییر کرد و هیچ اسکرول افقی ایجاد نشد، طراحی سایت ریسپانسیو می باشد.

اشتباهات رایج در طراحی سایت ریسپانسیو:

با وجود اهمیت ریسپانسیوی سایت، طراحی صحیح رابط کاربری (UI)، ایجاد تجربه کاربری مناسب (UX) می تواند کیفیت وب سایت شما را افزایش دهد و نرخ بازدیدکنندگان شما را افزایش دهد.
بسیاری از طراحان سایت برای طراحی سایت از متد طراحی سایت ریسپانسیو استفاده می کنند که بعضی از وقت ها دچار مشکل می شوند. ما به برخی از این مشکلات اشاره میکنیم تا با طراحی سایت حرفه ای بتوانید رابط کاربری بهتری را برای کاربران موبایلی ایجاد نمایید.

  • متن های طولانی در موبایل خواننده را خسته می کند

متن های یک وب سایت می بایست کوتاه باشد مخصوصاً برای کاربران موبایل، چراکه این دستگاه ها دارای صفحه نمایش کوچکی هستند و خواندن متن ها و عناوین طولانی میتواند برای کاربر مشکل باشد و تعداد لمس او را افزایش دهد. استفاده از فونت ریز و نامناسب نیز میتواند مشکلاتی برای خواندن کاربران موبایل ایجاد نماید.

  • شماره تلفن ها را برای تماس با موبایل فعال کنید

در نسخه موبایل وب سایت شما ضرورت ایجاد دکمه تعاملی تماس با دستگاه موبایل کاربر اهمیت پیدا میکند. استفاده از لینک تماس تلفن در این شماره تلفن ها میتواند به تماس راحت تر کاربر با شما کمک نماید. و کاربر با لمس این شماره اقدام به شماره گیری خواهد کرد.

  • نکات دیگر

ایجاد جذابیت برای کاربران موبایل توسط نمایش دکمه های بزرگ و لینک های جذاب باعث میشود کاربران از وب سایت شما بیشتر استفاده کنند. از دکمه های واضح و جذاب جهت تشویق کاربران برای عضویت در خبرنامه و یا تکمیل یک فرم استفاده نمایید. نوشته روی دکمه ها را نیز با استفاده از CSS درشت نمایید تا برای کاربران خوانا باشد.

مطالب مرتبط:

طراحی سایت استاتیک

طراحی سایت شخصی

طراحی سایت آموزشی

طراحی سایت شرکتی

هیچ نظری وجود ندارد

متاسفانه امکان گذاشتن نظر وجود ندارد.