09902090383

09337734689

تهران، خیابان شریعتی، خیابان معلم

resume.webbyme.ir

تلگرام طراحی سایت وب من

09902090383

09127363007

Top

13 راهکار ساده برای ارتقاء طراحی سایتتان!

13 راهکار ساده برای ارتقاء طراحی سایتتان!

13 راهکار ساده برای ارتقاء طراحی سایتتان!

برای ارتقاء طراحی سایتتان مطلب زیر را مطالعه کنید.
این که چگونه سایت شما بارگذاری می شود، چه رنگ ها، فونت ها و تصاویری در آن به کار رفته یا نرفته است را میتوان تفاوت بین موفقیت و یا عدم موفقیت سایت شما دانست.میخواهید که بازدید کننده به محض لود شدن صفحه آنرا ببندد؟ پس مطمئن شوید که برای بدست آوردن چیزی که به سایت شما آمده مسیر سختی در پیش دارد. اگر می خواهید در وب سایت شما بیشتر بمانند و از امکانات آن استفاده کنند، 13 راهکار زیر را دنبال کنید.

  • لوگوی جلا خورده و حرفه ای داشته باشید که به صفحه اصلی لینک باشد.

“لوگوی شما بخشی اصلی از هویت وب سایت و تجارت شما را تشکیل می دهد پس سعی کنید در مکان ویژه ای از سایت شما باشد” –تیفانی مونهولون، سرپرست بخش مارکتینگ ReachLocal “از تصویر با کیفیت لوگو در گوشه سمت راست صفحه استفاده کنید، همچنین خوب است که با کلیک بر روی لوگو به صفحه اصلی سایت بروید تا دسترسی در سایت آسان تر شود.”

  • از نویگیشن هایی استفاده کنی که به کاربر حس خوبی می دهند.

معمولا نویگیشن های اصلی در بالای سایت به صورت افقی قرار دارند، و نویگیشن های صفحه در زیر نویگیشن اصلی یا در کنار صفحه استفاده می شود، سعی کنید نویگیشن ها تا جای ممکن ساده باشند و مخاطب را به چالش نکشند. هر چه سریعتر کاربر بتواند به اطلاعات مورد نیاز خود برسد از سایت تجربه لذت بخش تری خواهد داشت. سعی کنید از قرار دادن لینک های زیاد در بالای صفحه خودداری کنید، به لینک های اصلی بسنده کنید و سایر لینک ها را در فوتر سایت استفاده کنید.

  • از صفحات شلوغ بپرهیزید!

در دنیای امروز وب، طراحی شلوغ و پر از تصویر و انیمیشن کار سختی نیست، اما حجم زیاد تصاویر و تحرک در صفحه باعث خسته شدن چشم و ذهن کاربر و عدم توجه کافی کاربر به هدف اصلی سایت می شود. مطمئن شوید که سایت شما به اندازه کافی از تصاویر استفاده کرده باشد و توجه صفحه از موضوع اصلی سایت خارج نشده است. همچنین از پاراگراف های طولانی در سایت بپرهیزید و تا جایی که می شود منظور خود را به کوتاهترین شکل ممکن بیان کنید. حتی بعضی از سایت ها قانون ممنوعیت پاراگراف های بیش از 5 خط را دارند که نشان از اهمییت این موضوع است.

  • به بازدید کننده فضای نفس کشیدن بدهید!

مطالب را پشت سر هم و شلوغ قرار ندهید، سعی کنید بین مطالب فضای خالی کافی وجود داشته باشد که کاربر بتواند روی موضوع بخش توجه کافی داشته باشد. کنترل فضای خالی بین مطالب امروزه هنری مهم و تاثیر گذار در صنعت طراحی وب به حساب می آید. در تحقیقات به عمل آمده استفاده درست از فاصله در وب سایت تاثیر مستقیم در زمان ماندن کاربر در وب سایت شما دارد.

  • از رنگ ها به درستی استفاده کنید!

استفاده درست از پالت رنگی در طراحی وب بسیار مهم است، پالت رنگی که دارای رنگ های مدرن و طبیعی باشد به وب سایت شما برای بهتر بودن کمک زیادی می کند، سعی کنید از رنگ های محدودی در وب سایت خود استفاده کنید طوری که رنگ ها در وبسایت شما دارای مفهوم باشند و همچنین با لوگو و رنگ سازمانی شما نیز همخوانی داشته باشند. هرگز سعی نکنید با رنگارنگ کردن وب سایت و استفاده از رنگ های زیاد به سایت خود زیبایی بدهید.

  • برای عکس ها هزینه کنید!

تصاویر سایت شما تاثیر بسزایی درنگاه کاربر دارد. ممکن است با استفاده از تصویری بی کیفیت در بالای صفحه اصلی سایت خود تمام تلاش خود را به باد دهید. ما همیشه به مشتریان خود توصیه می کنیم تا از عکاسان حرفه ای و یا عکس های با کیفیت برای تصاویر سایت خود استفاده کنند. چشم ها ابتدا تصاویر را پردازش می کنند و سپس به سراغ متن ها می روند پس اگر به عکس ها بی توجهی کنید توضیحات شما هرگز خوانده نخواهند شد. تصاویر تنها محدود به عکس های پس زمینه یا تصاویر بزرگ نمی شود، کلید ها و تصاویرکوچک استفاده شده در لینک ها نیز شامل بحث ما می شود.

  • فونت انتخاب شده باید در تمامی پلتفرم ها خوانا باشد!

هنگام انتخاب فونت سایت به این نکته توجه کنید که این فونت تنها قرار نیست در لبتاپ یا کامپیوتر های شخصی استفاده شود فونت شما باید برای مطالعه در انواع اندازه های صفحه های نمایش مناسب باشد. از فونت هایی استفاده کنید که به راحتی خوانده شود و کوچکتر از 11پیکسل نباشد. اگر از فونت های خاص استفاده می کنید سعی کنید از دو دسته فونت مختلف استفاده کنید زیرا هم در ظاهر سایت و هم در سرعت بارگذاری سایت شما تاثیر دارد.

مطالب پیشنهادی

تاثیرات طراحی سایت شرکتی در تجارت شما
13 راهکار برای جذب کاربر بیشتر

اشتراک گذاری در
هیچ نظری وجود ندارد

ارسال نظر

CommentLuv badge