09902090383

09337734689

تهران، خیابان شریعتی، خیابان معلم

resume.webbyme.ir

تلگرام طراحی سایت وب من

09902090383

09127363007

Top

آموزش استفاده از border در کد نویسی

border

آموزش استفاده از border در کد نویسی

آموزش border

با استفاده از کد border میتوانید خطی اطراف محیط مورد نظر ایجاد کنید که به آنborder میگویند.در زیر با آموزش border با ما همراه باشید.
در این درس Border ها رو بررسی خواهیم کرد.بهتر است در زبان فارسی واژه Border را به صورت “خط مرزی” ترجمه کنیم چرا که اگر بخواهیم از معادل حاشیه برای Border استفاده کنیم ممکنه با Margin که اونهم معنی حاشیه دارد و در درسهای بعدی در مورد آن صحبت خواهیم کرد اشتباه بشود. پس منظور ما از “خط مرزی” همان Border است.
با استفاده از مشخصه Border میتونیم برای عناصر موجود در یک صفحه مرزی رو تعیین کنیم و نمایش بدیم و این خط مرزی رو استایل بندی کنیم.

شما همچنین با استفاده از CSS3 شما میتوانید گوشه های اجزا ( مثل تصاویر و یا کادر ها ) را گرد کنید و یا به جعبه ها سایه اضافه کنید.

 

border-style

با استفاده از مشخصه border-style این امکان برای ما فراهم میشه تا حالات مختلفی رو برای این خطوط مرزی بوجود بیاریم. مشخصه border-style مهمترین مشخصه از خانواده Border هاست بطوری که اگر مقداری رو به این مشخصه تخصیص ندید مثل این هست که اصلا خط مرزی رو تعیین نکردید.

border-width

برای تعیین پهنای خط مرزی از مشخصه border-width استفاده میکنیم. مقداری که این مشخصه دریافت میکنه میتونه از مقادیر پیشفرض باشه که عبارتند از thin , thick و medium و یا اینکه مقدار عددی رو بر حسب پیکسل به اون نسبت بدید

CSS

.box {
border: 3px solid red;/*solid,dashed,dotted---->از دیگر ویژگی هایی که میتوان استفاده کرد */
height: 200px;
width: 200px;
}

پشتیبانی در مرورگرها

Chrome Safari Firefox Opera IE Android iOS
Any Any Any +3.5 +4 Any Any

مطالب مرتبط

آموزش background-repeat
آموزش background-size
آموزش background-image
رزومه تیم وبِ من

هیچ نظری وجود ندارد

متاسفانه امکان گذاشتن نظر وجود ندارد.