09902090383

09337734689

تهران، خیابان شریعتی، خیابان معلم

resume.webbyme.ir

تلگرام طراحی سایت وب من

09902090383

09127363007

Top

طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی

وب سایت ها برای اهداف مختلفی طراحی می شوند از جمله خرید و فروش از طریق سایت.

هدف از طراحی یک وب سایت فروشگاهی معرفی شرکت، تبلیغ، معرفی خدمات و فروش کالا در دنیای وب است که بدین ترتیب تمام فعالیت های مربوط به خرید کالا با استفاده از تکنولوژی وب به صورت آنلاین انجام می شود.

برای این منظوراز ابزارهایی مثل کاتالوگ، بانک و پول الکترونیکی عملیات مربوط به خرید و فروش کالا را استفاده می کنیم.

استفاده از این ابزارها باعث سهولت جستجو، دسترسی به نتیجه‌های مطلوب‌ تر، سهولت مقایسه و تأمین اعتبار نزد مشتریان می شود و به دلیل ارتباط بی‌ واسطه تولیدکنندگان با مشتریان و مصرف‌کنندگان اصلیِ کالا و خدمات در این سیستم، تولیدکنندگان می‌توانند بهتر، آسان‌تر و با هزینه تر کمتر به جلب رضایت مشتریان بپردازند.

با پیشرفت تکنولوژی و گسترش چشمگیر تجارت الکترونیک، وب سایت های فروشگاهی طرفداران زیادی پیدا کرده اند و افراد بسیاری از وب سایت های فروشگاهیخرید می کنند به همین دلیل صاحبان مشاغل و فروشندگان برای رونق بخشیدن به کسب و کار خود به طراحی سایت فروشگاهی روی آورده اند.

تفاوت یک وب سایت فروشگاهی با سایر وب سایت ها:

در یک وب سایت فروشگاهی هر روز و یا چند روز یکبار مجبور به تغییر قیمت، موجودی و نوع کالا هستیم پس در مقایسه با سایر وب سایت ها نیازمند مدیریتی متفاوت هستیم.

چگونه در طراحی سایت فروشگاهی کاربران را جذب کنیم؟

در طراحی وب سایت فروشگاهی ظاهر مانند ویترین یک مغازه در جذب کاربر عمل می کند پس انتخاب یک ظاهر لوکس و انتخاب ترتیب محصولات در جذب کاربران تاثیر بسیاری دارد.

کاربر باید با مشاهده صفحه اول یک دید کلی از تمام محصولات بدست بیاورد.

از ویژگی های یک وب سایت فروشگاهیخوب که باعث جذب کاربر هم می شود امکان مقایسه کالا و خدمات، نقد و بررسی، فروش های ویژه، اطلاع رسانی تخفیفات، گارانتی و دریانت نظرات کاربران است.

نکته دیگری که باعث بهبود کارایی و جذب کاربران می شود ریسپانسیو بودن صفحات است، یعنی صفحات روی تمام نمایشگرها ( موبایل، تبلت و … ) سازگار باشند.

امنیت وب سایت فروشگاهی:

به دلیل سر و کار داشتن فروشگاه های اینترنتی با پول کاربران همیشه نگران گرفتار نشدن در دام کلاهبرداران هستند.

برای جلوگیری از این نگرانی و حفظ امنیت اطلاعات شخصی کاربران ( مثل شماره تماس، اطلاعات مالی و … ) طراحان وب سایت از یک بستر امن برای تبادل داده ها و پرداخت های اینترنتی استفاده می کنند.

عامل دیگر در جلب رضایت مشتری استفاده از نماد اکترونیک اعتماد است این نماد یک نشان دیجیتالی است و از طرف وزارت صنعت و معدن به فروشگاه هایی که اصول مشخص شده این ارگان را رعایت می کنند داده می شود.

مزیت داشتن وب سایت فروشگاهی:

مدیران می توانند از بخش های مختلف سایت که قابلیت پیاده سازی بر روی جداول و نمودارها را دارند برای بهبود کسب و کار خود استفاده کنند.مثلا می توانیم از محاسباتی مثل درآمد، فروش، کالاهای مورد علاقه خریداران و یا کنترل موجودی انبار آمارگیری کنیم.

چگونه یک وب سایت فروشگاهی موفق داشته باشیم؟

در کنار رعایت اصول طراحی و انتخاب یک ظاهر مناسب برای سایت باید استاندارد سازی سایت برای موتورهای جستجو را هم مد نظر قرار دهیم زیرا بالاتر بودن سایت در موتورهای جستجو باعث جذب کاربران و در نتیجه افزایش درآمد خواهد شد.
اگر شما یک وب سایت فروشگاهی با طراحی و امکانات مناسب داشته باشید ولی نتوانید سایت خود را به کاربران معرفی کنید موفق نخواهید بود.

 

نمونه طراحی سایت انجام شده استودیو طراحی وب من

 

مطالب مرتبط:

طراحی سایت استاتیک

طراحی سایت شخصی

طراحی سایت آموزشی

طراحی سایت شرکتی

هیچ نظری وجود ندارد

متاسفانه امکان گذاشتن نظر وجود ندارد.