همه چیز درباره Threads

اپلیکیشن Threads به 80 میلیون کاربر و با تهدید توئیتر مواجه شد.

Threads، اپلیکیشن اینستاگرام پیام رسان مبتنی بر متن، این هفته راه‌اندازی شد و در ۴۸ ساعت اول شاهد افزایش چشمگیری در تعداد ثبت‌نام‌ها بود و در همان ابتدا در ایران فیلتر شد.

چند کاربر در برنامه Threads هستند؟

با توجه به تعداد نشان‌هایی که در پروفایل‌های اینستاگرام ظاهر می‌شوند ، اکنون بیش از ۸۰ میلیون حساب کاربری در برنامه Threads وجود دارد.

مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا، تعداد ثبت نام‌ها را «فراتر از انتظارات ما» اعلام کرد.

تردز در مسیر رسیدن به 100 میلیون کاربر سریعتر از ChatGPT، TikTok و Instagram

تعداد کاربران Threads اکنون بیش از 80,457,633 است. Threads باید طی چند روز پس از راه‌اندازی به 100 میلیون کاربر با سرعت فعلی پذیرش کاربر برسد.
مرجع:
ChatGPT در دو ماه به 100 میلیون کاربر رسید.
TikTok در 9 ماه به 100 میلیون کاربر رسید.
اینستاگرام طی دو سال و نیم به 100 میلیون کاربر رسید.

پیوند بین حساب‌های اینستاگرام و Threads این امکان را برای ۱.۶ میلیارد کاربر موجود اینستاگرام در خارج از اتحادیه اروپا فراهم می‌کند تا در Threads ثبت نام کنند و از همان روز اول شروع به استفاده از برنامه با مخاطبان درگیر کنند.

توییتر چگونه به رقابت خود با تردز پاسخ داده است؟

پاسخ توییتر به رقیب خود، نامه‌ای بود که متا را تهدید به شکایت می‌کرد و به این موضوع اشاره کرد که، از جمله، متا کارمندان سابق توییتر را با دسترسی به اسرار تجاری استخدام کرده است.
ایلان ماسک، مدیر عامل توییتر به این شکایت احتمالی در توییتر پاسخ داد:

توئیت ایلان ماسک، مدیر عامل توییتر برنامه Threads در فروشگاه های App و Play موجود است.

کاربران برنامه اینستاگرام برای iOS می توانند از طریق نوار جستجوی نام برنامه و P92 بلیطی برای دریافت Threads پیدا کنند.

بلیط، کاربران را برای دانلود Threads به اپ استور هدایت می کند.

ثبت نام در Threads

پس از دانلود برنامه، می توانید با استفاده از نام کاربری اینستاگرام خود در Threads ثبت نام کنید.

Threads به کاربران این امکان را می دهد که پروفایل عمومی خود را تکمیل کنند و همان افرادی را که در اینستاگرام انجام می دهند در طول مراحل ثبت نام دنبال کنند.

داخل برنامه Threads

وقتی وارد برنامه Threads برای iOS شدید، می‌توانید آخرین پست‌ها را در فید خانه‌ ببینید، افراد جدیدی را برای دنبال کردن جستجو کنید و آخرین اعلان‌ها را ببینید.

اکانت های تایید شده اینستاگرام نیز به صورت تایید شده در Threads ظاهر می شوند. اگر با حساب اینستاگرام خود در Meta Verified مشترک شوید، حساب Threads شما به طور همزمان تأیید می شود.
کاربران می توانند حداکثر 500 کاراکتر متن، پنج دقیقه ویدیو و/یا ده تصویر در هر پست داشته باشند.

پست‌های Threads را می‌توان به‌عنوان استوری اینستاگرام، پست‌هایی در فید اینستاگرام، توییتر و سایر شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشت تا به تبلیغ حساب‌های جدید و جذب فالوور کمک کند.

چه کسی در تردز است؟

با بیش از 30 میلیون کاربر در حال حاضر در برنامه Threads، همه افراد را پیدا خواهید کرد: افراد مشهور، تأثیرگذاران، برندها ….

همچنین پلتفرم های اجتماعی دیگری را در Threads پیدا خواهید کرد.

تاکنون هیچ نشانی از یک حساب کاربری رسمی توییتر در Threads وجود ندارد. حساب رسمی اینستاگرام آن آخرین بار در جولای 2022 به روز شد و نشان شماره Threads ندارد.

اصطلاحات رسمی Threads

حساب threadsapp@ یک فرهنگ لغت رسمی ارسال کرد تا کاربران بتوانند شرایط مناسب برنامه اجتماعی پرطرفدار را بیاموزند.

حفظ حریم خصوصی پیرامون برنامه Threads

برخی از کاربرانی که برنامه Threads را دانلود کردند، نگران سلب مسئولیت حریم خصوصی برنامه شدند، که توضیح می دهد چگونه مقدار زیادی از داده های شما به هویت شما مرتبط می شود.

از جمله منتقدان حریم خصوصی، دورسی بود که درباره نیازهای داده های خصوصی برنامه توییت کرد.

با پاسخ‌های کوتاه، ماسک سهم خود را برای جلب توجه به توییت‌های مربوط به اعلامیه‌های حریم خصوصی Thread انجام داد.

به همین دلیل است که Threads همزمان با ایالات متحده در اتحادیه اروپا راه اندازی نمی شود.

آرون مندز، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران PrivacyHawk، در مورد نگرانی های مربوط به حریم خصوصی اظهار نظر کرد:

«برنامه Threads فقط همان داده‌هایی را که *ممکن است* در برنامه‌های اصلی خود، اینستاگرام و فیسبوک جمع‌آوری کند، افشا می‌کند. این بدان معنا نیست که آنها آن را روی هر شخصی جمع آوری می کنند. این بستگی به نحوه استفاده شما از برنامه و دسترسی به آنها دارد. اما این یادآور عمق داده‌هایی است که متا از کاربرانش جمع‌آوری می‌کند و اینکه وقتی از هر یک از خدمات آن‌ها استفاده می‌کنید، شما محصول هستید.»

آیا می توانید حساب Threads خود را حذف کنید؟

به دلیل پیوند بین اینستاگرام و Threads، می توانید پروفایل Threads خود را غیرفعال کنید یا حساب Instagram و Threads خود را حذف کنید.
از آنجایی که Threads توسط اینستاگرام پشتیبانی می شود، برای حذف پروفایل Threads و داده های خود، باید اکانت اینستاگرام خود را حذف کنید. توجه داشته باشید که ما به دنبال راهی برای حذف حساب Threads شما به طور جداگانه هستیم.

غیرفعال کردن اکانت اینستاگرام باعث غیرفعال کردن پروفایل Threads شما نیز می شود.

تبلیغ پیش از راه‌اندازی برنامه Threads

آدام موسری، مدیر عامل اینستاگرام و حساب کاربری @creators اینستاگرام از کانال های پخش برای اعلام راه اندازی آینده به اعضای کانال استفاده کردند.

بر اساس یک نظرسنجی در کانال IG Updates Mosseri، بیش از 16 هزار عضو قصد داشتند در این هفته در Threads ثبت نام کنند. تقریبا 14 هزار نفر حساب رسمی @threadsapp را در اینستاگرام دنبال کرده اند.

علاوه بر تبلیغات از طریق اینستاگرام، Threads یک تبلیغ پیش‌سفارش از طریق اپ استور ارائه کرد که به کاربران iOS اطلاع می‌داد زمانی که Threads برای دانلود در دسترس بود. گزارش شده است که اینفلوئنسرهایی که دسترسی زودهنگام داشتند، راهنمایی در مورد کارهایی که قبل از راه اندازی باید انجام دهند دریافت کردند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *